Rocznica I Komunii Świętej 2019 rok

 

* Szkoła Podstawowa nr 4 oraz Szkoła Podstawowa w Dąbkowicach Dolnych

- Próba przed uroczystą Mszą Świętą - 15.05 (środa) godz. 19:00

- Spowiedź dla dzieci i rodziców - 17.05 (piątek) godz. 16:30

- Uroczysta Msza Święta - 19.05 godz. 10:00


* Szkoła Podstawowa nr 2 im. Adama Mickiewicza

- Próba przed uroczystą Mszą Świętą - 16.05 (czwartek) godz. 19.00

- Spowiedź dla dzieci i rodziców - 17.05 (piątek) godz. 16:30

- Uroczysta Msza Święta - 19.05 godz. 12:00


Pozostałe informacje:

Spowiedź:

* Prosimy, aby rodzice zatroszczyli o dobre przygotowanie swoich pociech do pojednania się z Panem Bogiem w sakramencie pokuty i pojednania. Prosimy przypomnieć swoim pociechom o obowiązku zrobienia rachunku sumienia przed spowiedzią. Piękną postawą jest zatroskanie rodziców o przypomnienie prawidłowej formuły spowiedzi (dialogu z kapłanem).

* Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania także rodziców.

* Zwracamy się z ogromną prośbą o punktualność w przybyciu do kościoła w dniu spowiedzi. Wynika to z faktu (jak zapewne państwo zauważyli), że do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania zaproszeni są w tym dniu rodzice i dzieci ze wszystkich szkół.

* Bardzo prosimy, aby uszanować miejsce, jakim jest kościół parafialny i obecny w Nim Najświętszy Sakrament, i nie przeszkadzać w skupieniu, modlitwie oraz samym sprawowaniu sakramentu pokuty i pojednania. Niech każdy skorzysta z tego przepięknego daru miłosierdzia otrzymanego od Pana Boga we wzajemnym szacunku do siebie i Pana Boga.

* Spowiedź będzie odbywać się w kościele - w bocznych kaplicach kościoła oraz konfesjonale, przy głównym wejściu do Kościoła.