Ogłoszenia Parafialne
                                                                 

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

19 marca 2023 r.

 

1. Pamiętajmy o nabożeństwach Wielkiego Postu:

 

· DROGA  KRZYŻOWAw każdy piątek o godz. 16.30 szczególnie dla dzieci (rozważanie poprowadzi schola „Natchnieni”) oraz o 17.30 dla dorosłych (rozważanie poprowadzi  Grupa AA  „U Księdza”).

· GORZKIE  ŻALE z kazaniem pasyjnym – każdej niedzieli w godzinę śmierci Jezusa o 15.00.

· Po Gorzkich Żalach do puszek przed kościołem są zbierane ofiary na jałmużnę wielkopostną zgodnie z najaktualniejszymi potrzebami.

 

2. We czwartek – 23 marca – od godz. 17.00 przed Jezusem w Najświętszym Sakramencie nabożeństwo z katechezą formacyjną dla czcicieli oraz członków Grupy Modlitwy Ojca Pio.

 

3. W piątek – 24 marca – Mszą św. o godz. 19.00 w kościele u Pijarów rozpocznie się Ekstremalna Droga Krzyżowa. Trasa liczy 43 kilometry i trzeba się zapisać poprzez formularz zgłoszeniowy na: www.edk.org.pl/zapisz-sie

 

4. W sobotę  - 25 marca – uroczystość Zwiastowania Pańskiego oraz Dzień Świętości Życia.

5. Tak jak każdego roku starajmy się dołożyć swoją cegiełkę do dekoracji Grobu Pańskiego. Niech ofiarność naszych serc przełoży się na jego wizualne i duchowe piękno. W minionym tygodniu na ten cel otrzymaliśmy: 270 zł. od I KŻR z Pilaszkowa; 270 zł. od II KŻR z Dąbkowic Dolnych; 100 zł. od Stowarzyszenia Rodzin Katolickich oraz Świetlicy Integracyjnej „Słonko”; 400 zł. od I KŻR z Dąbkowic Dolnych; 200 zł. od KŻR bł. Bolesławy Lament; 1020 zł. od osób indywidualnych.