Ogłoszenia Parafialne


                    

XXII  NIEDZIELA  ZWYKŁA

1 września 2019

 

1.     Powracamy do stałego porządku urzędowania kancelarii parafialnej: w poniedziałki, środy i piątki rano od 8.30 do 10.00, we wtorki i czwartki po południu od 16.00 do 17.30. W sprawach sakramentu chorych oraz pogrzebowych możemy kontaktować się        w innych godzinach z ks. Dyżurnym. Kancelaria nie będzie czynna podczas przypadających świąt kościelnych i państwowych.

 

2.     W poniedziałek – 2 września:

 

·        Powraca Msza św. o godz. 7.00 w grafiku tygodniowym.

·        O godz. 8.00 w kościele swoje rozpoczęcie nowego roku szkolnego ma cała społeczność I LO im. Józefa Chełmońskiego.

·        Na godz. 16.30 zapraszam wszystkich katechetów na spotkanie.

·        Podczas Mszy św. o godz. 18.00 będziemy upraszać o dar trzeźwości w rodzinach i o wolność od tego co zniewala. Po jej zakończeniu każdy może uczestniczyć w mityngu otwartym Grupy AA „U Księdza”, który odbywa się w budynku parafialnym.

·        Od tego dnia w kancelarii przyjmujemy zapisy do Księgi intencjalnej na przyszły rok.

 

3.     We czwartek – jako I-wszy miesiącao godz. 16.00 zostanie odprawiona Msza św. upraszająca dar powołań oraz o uświęcenie dla kapłanów i osób życia konsekrowanego. Po jej zakończeniu możliwość Adoracji.

 

4.     Piątek – 6 września – jest I-wszym miesiąca:

 

·        Spowiedź rano podczas Mszy św. oraz od godz. 16.00. Do spowiedzi szczególnie zachęcam dzieci, młodzież oraz wszystkich pracujących w szkołach, aby z Jezusem w sercu rozpocząć nowy rok szkolny.

·        Ks. Proboszcz od godz. 9.00 uda się z posługą sakramentalną do swoich chorych i starszych.

·        O godz. 15.00 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia i możliwość  Adoracji.

·        Dodatkowa Msza św. o godz. 16.30, na którą zapraszam szkolną społeczność.

 

5.     W sobotę – 7 września – również I-wszą miesiąca:

 

·        Ks. Mateusz i ks. Radosław od godz. 9.00 udadzą się z posługą sakramentalną do swoich chorych.

·        O godz. 17.00 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny

 

6.     W przyszłą niedzielę – 8 września:

 

·        Ks. Radosław przeżywa dzień swoich imienin. Msza św. w Jego intencji, po której złożymy życzenia o godz. 10.00.

·        Podczas Eucharystii o godz. 10.00 obrzęd błogosławieństwa ziarna siewnego i nasion.

·        Z naszego kościoła o godz. 6.30 wyrusza piesza pielgrzymka do Sanktuarium w Domaniewicach, gdzie o godz. 12.00 odbędzie się uroczysta Eucharystia.

·        Na godz. 12.00 wraz ze Sztandarami zapraszam Szkoły Podstawowe na uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Dokonamy również obrzędu błogosławieństwa dzieci.

·        Bezpośrednio po Mszy św. o godz. 12.00 obowiązkowe spotkanie informacyjne z rodzicami dzieci klas trzecich, które w tym roku szkolnym pragną przystąpić do I-wszej spowiedzi i Komunii św.

 

7.     Ostatni już moment, aby dołączyć do pielgrzymki SZLAKIEM TOLERANCJI RELIGIJNEJ na Podlasie i do Grodna na Białorusi, w dniach 16 – 29 września. Chętnych oraz tych, którzy jeszcze nie dostarczyli do Biura ksera paszportu ks. Proboszcz prosi o kontakt dziś lub jutro.