Ogłoszenia ParafialneI  NIEDZIELA  WIELKIEGO  POSTU                     

10 marca 2019

 

1.     Pamiętajmy o nabożeństwach Wielkiego Postu:

 

·        DROGA KRZYŻOWA – w każdy piątek o godz. 16.30 dla dzieci oraz młodzieży gimnazjalnej (rozważanie poprowadzi Gimnazjum przy Szkole Podstawowej nr 2) oraz o 17.30 dla dorosłych (rozważanie poprowadzi Grupa AA „U Księdza”).

·        GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym – każdej niedzieli            o godz. 15.00. Za udział w tym nabożeństwie można we wszystkich kościołach w Polsce uzyskać raz w tygodniu w okresie Wielkiego Postu odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

·        Po Gorzkich Żalach – zwyczajem lat ubiegłych – do puszek przed kościołem  zbieramy ofiary na jałmużnę wielkopostną. Są to środki dla będących w nagłej potrzebie.

 

2.     We wtorek – 12 marca spotkanie formacyjne Rodziny Misyjnej    bł. Bolesławy Lament, które rozpoczniemy modlitwą różańcową o godz. 17.30 w intencjach misyjnych.

 

3.     Tak jak każdego roku starajmy się dołożyć swoją cegiełkę do dekoracji Grobu Pańskiego. Niech ofiarność naszych serc przełoży się na jego wizualne i duchowe piękno.

 

4.     Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę autokarową do Włoch (Wenecja, Asyż, Rzym, Florencja) w terminie 28 kwiecień – 4 maj br. Szczegółowe informacje u ks. Proboszcza, a program na tablicy ogłoszeń.

 

5.     Zmarli w minionym tygodniu:

 

·        Śp. Helena Czaja, l. 74, Łowicz

·        Śp. Helena Kret, l. 87, Łowicz

·        Śp. Helena Warzywoda, l. 79, Łowicz

 

·        Śp. Ryszard Bombrych, l. 80, Łowicz