Ogłoszenia Parafialne
                                                                 

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

sierpnia 2021 r.

 


1. Dzisiaj z naszej inicjatywy do puszek przed kościołem zbieramy ofiary na poszkodowanych wskutek lipcowych burz na terenie naszej diecezji; ucierpieli m.in. mieszkańcy parafii Złaków, Kiernozia, Luszyn, Osmolin.

 

2.    Podczas okresu wakacyjnego w dni powszednie nie zawsze będzie dwóch kapłanów i dlatego prosimy, aby do sakramentu pokuty przychodzić przed rozpoczęciem Mszy św.

 

3.   W dniu jutrzejszym – 2 sierpnia:

 

·      W naszej parafii przypada dzień modlitw w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Zachęcamy do indywidualnej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem, a podczas wieczornej Eucharystii włączymy intencje powołaniowe.

·      Tego też dnia w kościołach parafialnych można uzyskać odpust zupełny „Porcjunkuli” pod warunkami: pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie w nim Modlitwy Pańskiej oraz Wyznania wiary.

 

4.    W piątek – 6 sierpnia – święto Przemienienia Pańskiego:

 

·      Msze św. o godz. 8.00, dodatkowa o 10.00 oraz 18.00.

·      Jest to również I-wszy piątek miesiąca i spowiedź rano podczas Mszy św. oraz wieczorem od godz. 17.30.

 

5.  W sobotę – I-wszą miesiąca – o godz. 17.00 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

 

6.  Przypominamy, że tegoroczne „Dożynki parafialne” odbędą się tradycyjnie w I-wszą niedzielę września (5 września). Gospodarzami są mieszkańcy Otolic i oni przygotowują wieniec, a pozostałe wioski niech zadbają o bochny chleba.

 

7.   Są do nabycia kalendarze ścienne na rok przyszły w cenie 5 zł.