Ogłoszenia Parafialne


XIX  NIEDZIELA  ZWYKŁA

12 sierpnia 2018

 

 

 

1.     W środę – 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. w kościele wg porządku niedzielnego i na każdej obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów.

 

2.     We czwartek – 16 sierpnia – przypada liturgiczne wspomnienie św. Rocha:

 

·        Jak w latach ubiegłych przy kapliczce Jemu poświęconej przy ulicy Mickiewicza na Skwerze bł. Bolesławy Lament o godz. 18.00 zostanie odprawiona polowa Msza św. pod przewodnictwem Rektora naszego Seminarium. Pamiętamy również w tym o naszej Błogosławionej, która urodziła się opodal. Rozpoczniemy modlitwą różańcową o godz. 17.30.

·        Tego dnia nie będzie wieczornej Mszy św. w kościele parafialnym

·        Z serca zapraszam wszystkich parafian i mieszkańców miasta do licznego udziału.

·        Mieszkańców ul. Mickiewicza i ulic przyległych proszę na miarę możliwości o pomoc w przygotowaniu miejsc siedzących dla uczestników.

 

3.     W przyszłą niedzielę – 19 sierpnia – przypada tzw. TACA INWESTYCYJNA, która jest zbierana raz na kwartał. Już dziś dziękuję za każde okazane wsparcie.

 

 

4.     Przypominamy, że tegoroczne „Dożynki parafialne” odbędą się tradycyjnie w pierwszą niedzielę września (2 września). Gospodarzami są mieszkańcy Dąbkowic Dolnych i oni przygotowują wieniec, a pozostałe wioski niech zadbają o bochny chleba i stoły biesiadne.