Urodziłem się w 1946 roku w Łowiczu, z którym związałem całe swoje życie zawodowe i społeczne. Od ponad 50 lat jestem aktywnym przewodnikiem turystycznym PTTK, regionalistą i autorem licznych publikacji poświęconych historii Łowicza i regionu łódzkiego.
Ukończyłem Liceum Ogólnokształcące w Łowiczu, Studium Nauczycielskie oraz Wyższą Szkołę Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Pracowałem jako nauczyciel, wychowawca w placówkach resocjalizacyjnych oraz społecznie jako harcmistrz.
Od 1967 roku działam w PTTK. Posiadam uprawnienia przewodnika po województwie łódzkim oraz ratownika wodnego. Współorganizuję szkolenia i rajdy, oprowadzam wycieczki – także nieodpłatnie, z ramienia parafii i organizacji społecznych. W 2012 roku za działalność społeczną zostałem odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi przez Prezydenta RP.
Od wielu lat prowadzę działalność publicystyczną, koncentrując się na mało znanych, często zapomnianych wątkach historii Łowicza – tzw. „białych plamach”. Moje teksty ukazują się w „Studia Loviciensia”, „Rocznikach Łowickich”, „Nowym Łowiczaninie” oraz wielu innych publikacjach.
Jestem autorem m.in. książek:
Kaplica św. Karola Boromeusza w Muzeum w Łowiczu (1999),
Podgrodzie Łowickie (2006),
Dr Józef Michał Twarowski – lekarz, ziemianin (2008, wyd. II – 2024),
Renesansowy pomnik kobiety na ścianie kościoła pw. „Świętego Ducha” (2024),
Błogosławiona z arcybiskupiego grodu (2015),
Żywa historia. Tablice inskrypcyjne w kościele pw. Św. Ducha w Łowiczu (2021),
Nieznane fakty z dziejów parafii pw. Św. Ducha w Łowiczu (2023),
Walki konfederatów barskich na drogach Księstwa Łowickiego (2023).
Nie pobieram honorariów za publikacje – wiedzę i doświadczenie traktuję jako dobro wspólne, którym warto się dzielić. Moją pasją jest pielęgnowanie pamięci o historii lokalnej i przekazywanie jej kolejnym pokoleniom.